Telefon
WhatsApp
Erciş'e ilk otobüs seferi eşbaşkanların katılımıyla başladı
galerimax

Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı, kentin ulaşım sorununu çözmek için çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Geçtiğimiz hafta Bahçesaray'a başlatılan otobüs seferlerinin ardından, bugün de Erciş'e seferler başlatıldı. Bu sayede kent merkezine ulaşım imkanı olmayan yurttaşlar da artık toplu taşıma araçlarından faydalanabilecek.

İki adet 50 kişilik otobüs, Eşbaşkanlar Abdullah Zeydan ve Neslihan Şedal'in katılımıyla ilk seferlerine çıktı. Eşbaşkanlar, otobüs ile Van'dan Erciş'e seyahat ederek Erciş Belediye Eşbaşkanları Baran Bilici ve Güler Temel ile ilçenin ulaşım ile ilgili bir toplantı yaptı.


Toplantının ardından eşbaşkanlar ve beraberindekiler otobüsleri inceleyerek yurttaşlarla sohbet etti.

‘Halkın yoğun talebi doğrultusunda otobüs seferleri başlattık’

Van Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanı Abdullah Zeydan, “Biz Büyükşehir Belediye Eşbaşkanları olarak Erciş halkının bütün sorunlarının çözümü konusunda büyük bir hassasiyet içerisindeyiz. Seçildiğimiz ilk günden bugüne kadar belediye eşbaşkanlarımızın ve belediye meclisimizin talepleri doğrultusunda elimizden gelen bütün imkânları seferber ettik ve bundan sonra daha büyük yatırımlarla seferber etmeye devam edeceğiz” dedi.