Muharrem Çelik: "Bağımlılıklarla mücadelede herkese sorumlu."
İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi ve İl Müftülüğü işbirliğiyle bağımlılıklarla mücadele kapsamında Bozova ilçesinde önemli bir seminer düzenlendi. Semineri İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge üyesi eğitimci Muharrem Çelik ve İl Müftüsü Ramazan Tolan birlikte gerçekleştirdi.
Seminer öncesinde, eğitimci Muharrem Çelik, öğrencilere İl Valisi Sayın Hasan Şıldak ve İl Milli Eğitim Müdürü Sayın Asım Sultanoğlu'nun selamlarını ileterek, bağımlılıklarla mücadele konusunda verdikleri desteklerden dolayı teşekkür etti. Çelik, konuşmasında bağımlılıklarla mücadelenin toplumun sorumluluğunda olduğunu vurgulayarak, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü'nün sürekli olarak sahada eğitimler düzenlediğini belirtti.
Eğitimci Muharrem Çelik, gençlere yönelik bir çağrıda bulunarak, zararlı alışkanlıklardan ve çevrelerden uzak durmalarını ve teknolojiyi bilinçli bir şekilde kullanmalarını istedi. Ayrıca, gençlerin vatan ve milletin korunmasında önemli bir rol üstlenmesi gerektiğini belirtti.
İl Müftüsü Ramazan Tolan ise gençlik yıllarının sağlıklı ve faydalı bir şekilde geçirilmesinin önemine değinerek, zararlı alışkanlıklardan kaçınılması ve nitelikli bir insan olmak için çalışmanın gerekliliğini vurguladı. Tolan, gençlere dürüstlük, temizlik, ahlaklı olma ve topluma faydalı işler yapma konularında öğütler verdi. Ayrıca, gençlerin korunması ve çocukların korunması için bilinçli ve nitelikli gençlere de büyük görevler düştüğünü ifade etti.
Seminerin ardından eğitimci Muharrem Çelik, bir grup gençle yazılı bir çalıştay gerçekleştirdi. Öğrenciler ve öğretmenler, bağımlılık eğitimine yoğun ilgi gösterdiler.
Seminerin sonrasında İl Müftüsü Ramazan Tolan ve Ar-Ge üyesi Muharrem Çelik, ilçe kaymakamı İbrahim Halil Yeşilyurt'u ziyaret etti. Ziyaret sırasında, bağımlılık konusunda yapılan çalışmalar hakkında bilgi paylaşıldı. Kaymakam Yeşilyurt, bağımlılık konusuna duyarlı olduklarını ve bu konuda hassasiyet gösterdiklerini belirterek, Muharrem Çelik'e ve İl Müftüsü Ramazan Tolan'a duyarlılığından dolayı teşekkür etti.
Kaymakamlık ziyaretinin ardından, ilçe kaymakamlığının bahçesinde Filistin yararına düzenlenen kermese katılım sağlandı. Eğitimci Muharrem Çelik, kermes esnasında Bozova ilçesi başsavcısına da bağımlılıkla ilgili yapılan çalışmaları anlattı. Kaymakam İbrahim Halil Yeşilyurt ilçede birlikte farklı çalışmalar yapacaklarını da belirtti.
Benzer Haberler
DR. KOÇ, SICAK HAVALARA KARŞI UYARDI
DOÇ. DR. ÇELİK, KUDUZ HASTALIĞI KONUSUNDA UYARDI
LÖSEV İYİLİKLER TIRI YOLA ÇIKIYOR
HARRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ ÜROLOJİ ANABİLİM DALI ALANINDA KALİTESİNİ TESCİLLEDİ
Ücretsiz Olarak Hizmet Veren Sağlıklı Hayat Merkezlerimiz Vatandaşlarımızın Hizmetinde.
VAN BELEDİYESİ KASAP VE MARKETLERE SIKI DENETİM
HARRAN ÜNİVERSİTESİ HASTANESİ'NDE PERSONELE KKKA BİLGİLENDİRME SEMİNERİ DÜZENLENDİ
GÜNYÜZÜ DERNEGİ AFRİKA VE GAZZEYİ UNUTMADI