Telefon
WhatsApp
VALİ ŞILDAK: DEPREMİN İZLERİNİ HIZLA SİLİYORUZ
300 X 250 Reklam Alanı

Şanlıurfa Valisi Hasan Şıldak, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünü ziyaret ederek yürütülen çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Akşam saatlerinde Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğüne geçen Vali Şıldak’ı, Vali Yardımcısı Ahmet Fatih Sungur ile İl Müdürü Hüseyin Aras karşıladı. İlk olarak İl Müdürünü ziyaret eden Vali Şıldak daha sonra toplantı salonuna geçerek devam eden çalışmalarla ilgili bilgi aldı.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüklerinin çok değerli hizmetlere imza attığını belirten Vali Şıldak, “Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızın görev ve sorumluluk ağında bulunan bütün iş ve işlemleri taşrada sizler yürütüyorsunuz. 200’ün üzerinde personelinizle müdürümüzün yönetiminde bu çalışmalar toplumumuzun her kesimine değer katıyor.” dedi.

Sözlerini sürdüren Vali Şıldak, “İmardan yapı denetimine, çevre sorunlarından tabiat alanlarının geliştirilmesine kadar pek çok görev alanının ve Milli Emlak’ın da dâhil olmasıyla birlikte geniş bir yelpazenin vatandaşımıza hizmet noktasında ulaştırıldığı Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Müdürlükleri, modern çağın artık olmazsa olmaz çevre değerlerinin şehirleşme politikalarında uygulamaya geçirildiği birimlerdir.

TOKİ ve emlak konut başta olmak üzere bakanlığın pek çok kalıcı hizmeti de yine sizlerin çabalarıyla taşrada değer kazanıyor. Şanlıurfa’mızda da şu an deprem sonrası çalışmalar sürüyor. Gerek hasar tespit çalışmalarının sürdürülmesi gerek hak sahipliği süreçleri ile diğer taraftan yıkım enkaz kaldırma çalışmaları son hızıyla devam ediyor. Biz de bu çalışmalar doğrultusunda depremin izlerini hızla siliyoruz. İçinde bulunduğumuz süreçte bütün birimlerimiz, kaymakamlıklarımız ve belediyelerimizin de desteğiyle bu çalışmaları hızla ilerletip en kısa zamanda sonlandırmak istiyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Ziyareti (3)

VALİ ŞILDAK: TOKİ’NİN BAŞARISINI KABUL ETMEYECEK HİÇ KİMSE YOKTUR

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen konutların depremde örnek olması gerektiğinin altını çizen Vali Şıldak, “Ben çevre müdürlüklerinin çalışmalarını önemsiyorum çünkü temiz ve korunmuş bir çevre, geliştirilmiş tabiat varlıkları unsurları ve her şeyden önce şehirleşme anlamındaki doğru uygulamalar bizim insanımızın hak ettiği değerlerdir.

Netice itibariyle depremlerde yaşadığımız, sel felaketlerinde yaşadığımız durum bunun bir sonucu olarak karşımıza çıkıyor. Fakat güzel hizmetler, iyi uygulamalar da var. Bunun da en güzel örneği aslında depremde çok güzel sınav vermiş olan TOKİ uygulamalarıdır.

Toplu konut idaremizin başarısını toplumda artık kabul etmeyecek hiç kimse yoktur. Dolayısıyla iyiyi başarabilen uygulamalara imza atabilen bir yapımız oluşmuştur. Bununla iftihar ediyoruz ve artık doğal felaketler insanımıza zarar vermesin, binalarımız yıkılmasın, bir sel ve su baskını hadisesi yaşamayalım. Şehirlerimiz buna göre tedbir almış olsun istiyoruz. Bütün bunları birlikte planlamak, yerel yönetimler ile birlikte hareket edip doğru tercihler ortaya koymak durumundayız. İnşallah bunları çok daha iyi seviyeye getirmek için birlikte çalışacağız.” diye konuştu.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Çiftçibilir

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 6 5 0 16
2 FB  Fenerbahçe 5 5 0 15
3 ADS  Adana Demir. 6 3 1 11
4 ÇRZ  Ç.Rizespor 6 3 1 11
5 HTY  Hatayspor 6 2 0 10
6 BJK  Beşiktaş 6 3 2 10
7 TS  Trabzonspor 6 3 3 9
8 KYS  Kayserispor 6 2 1 9
9 KON  Konyaspor 6 2 1 9
10 KSM  Kasımpaşa 6 2 1 9
11 ALNY  Alanyaspor 6 1 1 7
12 MKE  Ankaragücü 6 1 2 6
13 ANT  Antalyaspor 6 1 2 6
14 FKGK  Karagümrük 6 1 2 6
15 SVS  Sivasspor 6 1 2 6
16 PNDK  Pendikspor 6 0 2 4
17 İBFK  Başakşehir 5 1 4 3
18 GFK  Gaziantep FK 6 1 5 3
19 İST  İstanbulspor 5 0 3 2
20 SAMS  Samsunspor 5 0 4 1

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı

Şanlıurfa Nöbetçi Eczaneler

Anket

Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği